Tanfolyamainkon Dolphin 26 típusú vitorlásokkal gyakorlunk és a vizsga is az oktatóhajókon van. A Dolphin 26 holland tervezésű vitorlás, 8 méter hosszú, mindössze 1800 kg a vízkiszorítása, az árboc magas (12 m) a vitorlafelület pedig a hajóhoz képest nagy, 20 m2 génua+20 m2 nagyvitorla. Ezek a számok fürge, agilis középméretű hajót jeleznek, és a Dolphin pontosan ezeket a tulajdonságokat hozza. Az erős szelet is jól bírja, de nem lassú, a manővereket pedig minden körülmények között élmény vele gyakorolni. Mindenki azt kérdezi a tanfolyam után: hol lehet ilyen hajókat bérelni?

Vision Yacht, Balatonfüred

Vitorlásiskolánk bázisa 2008-2012 között Balatonfüreden volt, a kikötőben szomszédok voltak a hajóink, úgyhogy közeli tapasztalatokról mesélhetek. Schnell Miklós friss nyugdíjasként fogott bele a charterezésbe, fiával együtt. Hosszú távra terveznek, ezért a profit kivétele helyett a növekedés a cél. Két Balaton 25-össel kezdték, de aztán hamarosan vásároltak 2 db Dolphin 26-ost, majd 2 db Dolphin 28-ast is. Náluk ki lehet próbálni a Dolphinokat. A jelenlegi flottában már nincsenek B 25-ök, de van egy Bavaria 33 is. A flottában új hajók is vannak, ezek bérlése előtt erősen ajánlott elvégezni a manővertréningünket, hogy ne legyen gond ezekkel a drága hajókkal.

A chartercég előnyei

A balatonfüredi bázis jó választás, innen keleti és nyugati irányban is könnyű hajózni. Ami előny, egyben hátrány is: a báziskikötő zajos és forgalmas, indulásra ösztönzi az embert. A bázisvezető az egykori kikötőmester, Kiszelka Gábor, aki kedves, nyugodt ember, minden felmerülő problémát igyekszik megoldani. Vendégeinktől hallottunk már kisebb-nagyobb hibákról a hajókat illetően (amiket az előző csapatok okoztak) de Gáborék a nyár derekán is igyekeznek helyt állni, ami néha nehéz feladat.

A chartercég elérhetősége: www.vision-yacht.hu

A jobb felhasználói élmény érdekében az oldal sütiket használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás