TENGERI VITORLÁS MANŐVERTRÉNING, ZADAR

Tengeri vitorlás manővertréningünk helyszíne Horvátország, Zadar (Marina Zadar, obala kneza Trpimira 7.

A tengeri vitorlástréning időtartama két nap.

Mit tanulhatsz meg a tengeri vitorlástréningen? Megtanulod a tengeri vitorlás irányítását, elindulást és kikötést mooringos kikötőhelyre, vitorlamanővereket, reffelést és a biztonságos horgonyzást. A tengeri vitorlástréning után képes leszel bérelt chartervitorlással biztonságosan túrázni a tengeren. A tengeri hajóbérléshez ajánlunk adriai partner cégeket.

Főbb manővereink:

• kikötői manőverek mooringos kikötőhelyre
  • hajóvezetés, vitorlakezelés
  • vitorlamanőverek és reffelés
  • navigációs ismeretek, hajóműszerek használata
  • biztonságos horgonyzás

Program: nulladik nap leutazás, szállás átvétele. Javasolt szállás: Hotel Mediteran, Zadar (a tanfolyamdíj a szállást nem tartalmazza, a foglalást egyénileg kell intézni)

• első nap:  (9:00-18:00) Gépi manőverek, iránytartás, kormánykezelés körkormánnyal. Vitorlamanőverek, ejtés, élesedés, fordulás és halzolás
  • második nap (9:00-16:00): vitorlástúra Ugljan-szigetre, reffelési gyakorlat és biztonságos horgonyzás megtanulása. A tréning 16:00-ig tart, utána hazautazás

A tréning elvégzése után ismerni fogod azokat a manővereket, amelyekkel önállóan kibérelhetsz egy tengeri vitorlás hajót. Megtanulsz elindulni és kikötni mooringos kikötőhelyre, hajót vezetni, vitorlákat kezelni, reffelni erős szél esetén, és horgonyozni. Megtanulod a szükséges navigációt is.

Részvételi díj: 500 euró/fő

Kedvezményes ár: belvízi tanfolyamot nálunk végző/ végzett vendégeknek kedvezménnyel 450 euró/fő

Oktatóhajó: Jeanneau 34 típusú vitorlás

2024. évi időpontok:

• március 23-25.
  • március 26-27.
  • május 05-06.
  • auguszus 27-28.
  • október 13-14.

VITORLÁS MANŐVER TRÉNING JELENTKEZÉS

Összevont jelentkezési lap

Rólunk mondták

Szia Péter!

A jogosítvány megszerzése után még nem mertem önállóan hajót bérelni. Nagyon örülök, hogy részt vettem a haladó tréningen: amitől korábban féltem (hogyan fogok majd kikötni, mit csinálok, ha erős lesz a szél), most a gyakorlatokat követően teljesíthető és átlátható feladatokká váltak. Már le is foglaltam a hajót a családi nyaraláshoz!

Üdvözlettel, Nagy Zsolt

Hello Péter,

nagyon élveztem a haladó tanfolyamot. Pont azokat a manővereket gyakoroltuk, amikre valóban szükségünk lesz: kikötés, vitorlakezelés, reffelés, horgonyzás. Én a kezdő tanfolyam után sokáig nem hajóztam, szinte mindent elfelejtettem, de most nagyon hamar visszajöttek a tanultak és rengeteg új dolgot kaptunk. Jövök majd a tengerre is!

Vári Laci

Kedves Péter!

Béreltem már egyedül is hajót tanfolyam előtt, de végig izgultam az egészet. Engem különösen az esetleges váratlan helyzetek aggasztottak. A tréningen alaposan végigmentünk ezeken a szituációkon, már nagyon várom, hogy kipróbálhassam a tanultakat -remélem kellemes szélben.

F. János Győrből