Néhány évvel ezelőtt terveztem, hogy a balatoni oktatóflottánkba vásárolunk egy nagyobb méretű hajót is. Egy 10 méter feletti, 8 személyes vitorlást néztünk ki, új hajóként kértünk rá ajánlatot a gyártótól. Új hajóról lévén szó, a gyártótól referenciát kértünk, hol nézhetnénk meg belőle már vízen lévő hajót. A gyártó egy nemrég indult chartercéget javasolt, akiről én addig nem hallottam. Hajóbérlés, Alsóörs, 30 láb feletti hajók, ennyit tudott mondani a gyártó. Hamarosan a kikötőben voltam, és a hajókat nézegettem. Kisvártatva szembejött a mólón egy szimpatikus fiatalember.

Hungarian Sea Yacht, Kremán Erik, Alsóörs

Erik megmutatta a móló mellett álló hajóit, én pedig elámultam azon, hogy milyen szépen rendben tartott, milyen rendesen takarítottak ezek a hajók. Mivel addigra már a kikötőkben láttam rossz hajóbérlőből eleget, megkérdeztem Eriket:

-Nem félted a szép hajóidat attól, hogy jönnek majd rossz arcok is, akik ütik-vágják, vörösborral leöntik a kárpitokat és még ki tudja mi mindent fognak csinálni velük? Erik válasza megdöbbentő, de szó szerint ez volt:

-Ha én szép állapotban adom oda a hajókat, ők majd szép állapotban is fogják visszahozni. Én erre nem tudtam mást mondani, csak azt, hogy így legyen, és közben az összefirkált vasúti kocsikra gondoltam, amelyek egykor szép állapotban gurultak ki az állomásról, aztán jöttek a jó és a rossz utasok…

A flotta

Kremán Erik vállalkozása 2015-ben indult, hajóbérlés Balatonra optimalizált hajókkal. Folyamatos fejlesztés jellemzi, a bevétel visszaforgatása és a bővítés. A 30-40 láb közötti kategória a specialitása, tehát az a hajóméret, ami már kényelmes belül is, van hely a hajón aludni, komfortosan körbe lehet túrázni a Balatont, és egy vihar sem megrendítő élmény.

  • Twister 800 (8 méter, 6 fő)
  • Fly 30(9,6 méter, 8 fő)
  • Bavaria 30 (9,6 méter, 6 fő)
  • Bavaria 34 (11 méter, 8 fő)

típusok jelentik a flottát (8-10 m hosszú hajók). A Twister és Fly lengyel hajók (a lengyel típusok elismerten jók) a Bavaria pedig a német hajóépítő ipar zászlóshajója. Ezek a méretek már nem számítanak kicsi hajóknak, de nem is eltúlzottak. Vizsgázóink már sokszor tesztelték a hajókat, az egyik élménybeszámolóban is írnak erről, eddig még mindenki jó élményeket mesélt nekem Erik vállalkozásáról.

A chartercég előnyei

A hajók állapota a tulajdonos igényességét mutatja. Az hajóbérlés ügymenete gyors, online is intézhetsz mindent. A hajók életkora a balatoni chartermezőnyt nézve fiatal, 2006-2008 közötti évjáratok. Az árak korrektek. A hajók mellé Bahart kártya is jár, amivel ingyenesen köthetünk ki a Bahart kikötőkben. A háttér segítség pedig Eriknél is maximális.

A Hungarian Sea Yacht elérhetőségei

www.hungarianseayacht.hu és 20-358-9601

A jobb felhasználói élmény érdekében az oldal sütiket használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás