A sikeres vizsga után a legelső kérdés vendégeinktől a hajóbérlés kérdése: hol béreljek hajót az önálló vitorlázáshoz, melyik a jó chartercég? Azt szoktam felelni, hogy a jó kölcsönző az, ahol lelkiismeretes hajótulajdonosok várják a szintén lelkiismeretes vendégeket. Ahol a hajó átadása a hosszú folyamat, és a hajó visszavétele rövid ideig tart. (a rossz chartercégnél mindez fordítva van…) Ahol a tulajdonos a lehető legjobb állapotú hajót adja át, és a vendég azt rendben, épségben hozza vissza, és végig úgy vigyázott rá, mintha a sajátja lenne.ebben a sorozatban ezeket a balatoni cégeket gyűjtöttem össze. Nézzük a legelsőt!

Györffy Gyula, Alsóörs

Ahol a kezdőket is szívesen látják…  Fogalom a balatoni vitorlázásban: Gyula bácsi még a régi időkben kezdte, amikor a vízibiciklit és a vitorlások nem hiányozhattak a balatoni strandok kínálatából. Akkoriban a vitorlásbérlés főleg jollebérlést jelentett: Kalóz, 420-as, Repülő Hollandi és társaik jelentették a hajóparkot. Napjainkra a Balaton és a charterpiac is alaposan megváltozott, de Gyula bácsi kölcsönzője minden változáson át a régi: kedvező áron kaphatnak kisebb és közepes méretű hajókat a kezdő vitorlázók, és hozzá lelkes segítséget, tanácsokat is.

A bérelhető vitorlások:

A flotta 4 db jogosítvány nélkül is bérelhető hajóból áll, valamint 4 db 22-26 láb közötti (5-8 méter hosszú hajók),  belvízi jogosítvánnyal bérelhető hajóból. Tanfolyamainkon is mindig hangsúlyozom, hogy az első önálló hajózáshoz kis méretű hajót válasszunk, lehetőleg jollét! Ezeken mindent jól be tudunk gyakorolni, de nincsen stressz és nem kell úgy félteni a hajót sem. A jollézás után jöhetnek a tőkesúlyos hajók, de azokból is a kisebbek, 20-25 láb közötti méretben. Gyula bácsinál pont ezt a hajóparkot találjuk meg. Régi hajók, de bevált típusok és az ár is mérsékelt.

Györffy Gyula kölcsönzőjének előnyei:

Gyula bácsi kölcsönzőjének óriási előnye, hogy a kisebb hajókat (jollékat) akár 1 órás időtartamra is lehet bérelni. Ilyet más nem kínál a Balatonon. Ha pedig hosszabb túrára indulnánk, akkor is találunk magunknak hajót a kínálatban.

Friss jogosítvánnyal itt érdemes megtenni a kezdő vitorlabontást, mert ezek a hajók bírják a strapát, nem kell stresszelni, ha esetleg a kikötés még nem megy annyira flottul.

Nagy előny továbbá a kedvező ár -olcsóbbat nem találunk a Balatonon- és a folyamatos háttérsegítség.

A chartercég elérhetősége:

Gyula bácsi nem szereti az e-mailt, elég egy telefon: 20 964 1562

Györffy Sándor kölcsönzője, Balatonalmádi

A Györffy család másik ága pedig Balatonalmában működtet vitorláskölcsönzőt, őket is feltétlenül érdemes megkeresni: Györffy Sándor, Almádi Bahart móló, jollék és kabinos hajók széles választéka, a Györffyéktől megszokott rugalmas és segítőkész módon.

A jobb felhasználói élmény érdekében az oldal sütiket használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás