VITORLASISKOLA.HU

Belvízi vitorlástanfolyamaink bázisa Balatonfűzfő, Marina Fűzfő, a kisgéphajó oktatás helyszíne Budafok, Bella Marine. Tengeri manővertréning: Marina Zadar.

Társaságunk 1998-ban alakult, az iskola vezetője Kovács Péter. Iskolánk a legtöbb vitorlás- és kisgéphajó vizsgázót felkészítő hajóvezetői iskolák közé tartozik. Vendégeink bizalmára  büszkék vagyunk, amit eredményes és jól szervezett hajóvezetői tanfolyamokkal hálálunk meg évről évre. A tanfolyamokon igyekszünk a tananyagon túl sok plusz tudást adni vendégeinknek, a tengeri IV. osztályú vizsgafelkészítést pedig ajándékba adjuk a belvízi tanfolyamot nálunk elvégzőknek! Nálunk egy vizsgával megszerezheted a belvízi és tengeri képesítést!

Fő tevékenységeink:

2001-ben indítottuk www.vitorlasiskola.hu honlapunkat, amely tanfolyamaink bemutatásán túl számos hasznos információt kínál:

Vitorlás bázisunk Balatonfűzfőn van (Marina Fűzfő, Sirály út 2-6.), kisgéphajó oktatóbázisunk Budapesten található (Bp. 1222 Fékező u. 1. Budafok, Bella Marine)

A Nemzeti Közlekedési Hatóság jóváhagyott hajóvezetői képzőszerveként (KM/KA/A/NS/1059) foglalkozunk belvízi vitorlásoktatással és kisgéphajó képzéssel.

Ha a Dunán szeretnél „csak kisgéphajó” gyakorlatot szerezni akkor a www.motorcsonakjogsi.hu oldalunkon is tájékozódhatsz.

Miért van remek helyen a balatoni vitorlás bázisunk?

Mert Balatonfűzfő könnyen megközelíthető: gépkocsival 10 perc az autópályáról az M7 világosi lehajtóját elhagyva a 71-es főúton. A parkolás nem probléma: a kikötő melletti ingyenes parkolóban csak leállítjuk az autót és kész: kiszállunk, megérkeztünk. Nincsen helykeresés, körözgetés, tömeg. Aki nyáron megpróbálta már ugyanezt Balatonfüreden vagy Siófokon, annak már ez is nagy élménye lesz. A kikötő –Marina Fűzfő– a Balaton egyik legnagyobb és legszebb kikötője, 210 hajóhely, gyönyörű kikötőépület, hatalmas fürdőház, kikötői étterem, csendes saját strand… Itt minden adott a minőségi színvonalú vitorlásoktatáshoz. Hozzánk még a Hatóság is szeret jönni vizsgáztatni!

Hol tartjuk a kisgéphajó oktatást?

A Balatonon tilos a belső égésű hajómotor használata, ezért a kisgéphajó oktatást Budapesten, a Dunán tartjuk. Kisgéphajó oktatóbázisunk Budafokon található, Bella Marine a Vasmacska Terasz Étterem szomszédságában (Bp. 1222 Fékező u. 1.) a Dunán tanuljuk meg a motoros hajóval történő hajózást, sodrásban, nagyhajó forgalom mellett. A kisgéphajó oktatáson valós folyami tudást szerzel, biztonságosan hajózol majd éles körülmények között is. A vitorlás jogosítvány mellé mindenkinek ajánljuk a kisgéphajó jogosítvány megszerzését, árban és időben kedvezően szerezheted meg egyszerre mindkét jogosítványt! A kisgéphajó jogosítvány vitorlás hajóra is kell, amennyiben a hajómotor 20 lóerőnél erősebb.

Tengeri manővertréningünket Horvátországban tartjuk.

A tengeri IV. osztályú vizsgafelkészítést mi a belvízi tanfolyamok mellé díjmentesen biztosítjuk, így jogosítványod belvízre és tengerre is érvényes lesz! A tengeri hajóvezetői gyakorlat megszerzéséhez tengeri vitorlás manővertréningeket is szervezünk Zadarban, Jeanneau 34 vitorláson. A manővertréning programját a www.tengerijogsi.hu oldalunkon is bemutatjuk.

Milyen nálunk egy hajóvezetői tanfolyam?

Alapelvünk, hogy a minket választókat nem tanulónak, hanem vendégeinknek tekintjük. Tanfolyamainkon elsődleges cél a hajóvezetői jogosítvány nyugodt, stresszmentes, biztonságos körülmények közötti megszerzése. Nálunk sem türelmetlenség, sem kiabálás nincsen az oktatáson.

Mindent megszervezünk vendégeinknek, ami a gyakorlást és a tanulást hatékonyabbá teszi:

• profi tananyag vizsgatesztgyakorló szoftverrel a sikeres elmélethez
  • a legjobb minőségű oktatóhajók a sikeres gyakorlathoz
  • szállás és étkezés a tanfolyam idejére: a kikötői étterem de luxe Vitorlásiskola Menüvel vár minket
  • kihelyezett vitorlásvizsga kikötőnkben, a hazai pálya biztonságával
  • jó hangulat, mert fontos, hogy a tanfolyam egyben élmény is legyen

Teljes-körű, plusz költségek nélküli képzést nyújtunk, extrák csak szolgáltatásunk minőségében vannak. Oktatási módszerünk kiemelkedően eredményes, de ami ennél is lényegesebb: oktatóink türelmesek és udvariasak. Várunk a fedélzeten!