BALATONI MANŐVERTÉNING

A vitorlás manővertréning elvégzésével stresszmentesen és biztonságosan fogsz vitorlázni. Nem lesz többé izgalom a ki- és beállás, a kikötői manőverezés szűk helyen. Megismered a hajóban rejlő profi sebességnövelő beállítási lehetőségeket.

Ezt a tréninget minden vitorlázónak érdemes elvégezni:

• akinek már van belvízi jogosítványa de még nem hajózott önállóan
  • aki hajózott már önállóan bérelt hajóval, de stresszesnek érezte a manővereket

A balatoni manővertréning mottója: “tanulj meg gyorsan és biztonságosan vitorlázni!”

Gyakorlataink:
Vitorlamanőverek, reffelés, biztonságos horgonyzás, kikötői manőverek.

Helyszín:
Balatonfűzfő, Marina Fűzfő

Tanfolyamdíj:
60 000 Ft/fő

Oktatóhajók:
Dolphin 26 típusú vitorlások (8 méter hajóhossz)

A manővertréning programja 9:00-17:00:

→ 9:00-12:30
Alapmanőverek:: iránytartás, ejtés és élesedés, fordulás és halzolás A sebességet növelő vitorlabeállítások megtanulása (alba, traveller és fallok beállítási lehetőségei)

→ 13:30-17:00

Hajófelszerelés, check in és check out tudnivalói a charterhajón. Hajómotor ismeret, kikötői manőverek cölöpös kikötőhelyekre. Horgonyzás gyakorlata. Reffelés megtanulása.

Manővertréning időpontok:

→ április 17.
→ május 29.
→ június 12.
→ július 17.
→ augusztus 12.
→ szeptember 18.
→ október 02.

VITORLÁS MANŐVER TRÉNING JELENTKEZÉS

Összevont jelentkezési lap

Rólunk mondták

Szia Péter!

A jogosítvány megszerzése után még nem mertem önállóan hajót bérelni. Nagyon örülök, hogy részt vettem a haladó tréningen: amitől korábban féltem (hogyan fogok majd kikötni, mit csinálok, ha erős lesz a szél), most a gyakorlatokat követően teljesíthető és átlátható feladatokká váltak. Már le is foglaltam a hajót a családi nyaraláshoz!

Üdvözlettel, Nagy Zsolt

Hello Péter,

nagyon élveztem a haladó tanfolyamot. Pont azokat a manővereket gyakoroltuk, amikre valóban szükségünk lesz: kikötés, vitorlakezelés, reffelés, horgonyzás. Én a kezdő tanfolyam után sokáig nem hajóztam, szinte mindent elfelejtettem, de most nagyon hamar visszajöttek a tanultak és rengeteg új dolgot kaptunk. Jövök majd a tengerre is!

Vári Laci

Kedves Péter!

Béreltem már egyedül is hajót tanfolyam előtt, de végig izgultam az egészet. Engem különösen az esetleges váratlan helyzetek aggasztottak. A tréningen alaposan végigmentünk ezeken a szituációkon, már nagyon várom, hogy kipróbálhassam a tanultakat -remélem kellemes szélben.

F. János Győrből